Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zamyšlení nad...

Jan Schneider

Žena v islámu a mimo islám

Já vím, už zase islám, ale když se tolik konvertitek zastává žen v islámu, chci se také zastat žen mimo islám. Dovolím si reagovat na blog Lucie Jíchové. Nevím, zda blog píše s naprostou vážnou tváří, pokud je to jenom recese, tak se snažím marně, ale co. Nedá mi to. Jedná se o tento článek http://luciejichova.blog.idnes.cz/c/161518/ZENA-V-ISLAMU.html Připadá mi, že slečna vidí jenom to povrchní a opakuje slova, která již zazněla mnohokrát. Islám ženu chrání. V hidžábu je ženina síla. Ale jak může psát tak všeobecně o síle ženy, když co muslimská země, to jiný život muslimky? V zemích, kde netryská ropa, kde se ženy plahočí, aby uživily rodinu, kde muž často není přítomen, nebo kde jeden výdělek nestačí, tam asi moc neřeší mužské-ženské role. V zemích, kde je naopak ropa a bohatá smetánka má služky, tam asi slečna Jíchová čerpá ta moudra. A co Turecko? To stojí mimo, zatím sekulární a zatím svobodnější, aspoň tedy Evropan se tam necítí úplně nesvobodně a nepříjemně. Mají se všechny muslimky stejně a co nemuslimky?

31.10.2010 v 16:54 | Karma článku: 37.37 | Přečteno: 4172 | Diskuse

Jan Schneider

Je USA policejní stát ? Anebo jak si ti Amíci žiji, část II.

USA: Policejní stát, aneb 2,3 milionu vězňů Zdroj: King's College. Ve Spojených státech žije méně než pět procent světové populace. Ale žije v nich téměř čtvrtina všech vězňů na světě. Skutečnost, že USA mají nejvíce vězněných lidí na zeměkouli, je odrazem současného amerického přístupu k potírání kriminality. Lidé se v USA dostanou za mříže i za trestné činy, za které se v jiných zemích do vězení neposílá (Týden, 13. 5. 2008). USA si tímto mimo jiné snižují nezaměstnanost o 2-3%. Země svobody? Bývávalo. 19.07.2010 14:55 Dean_07

28.7.2010 v 13:20 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 3032 | Diskuse

Jan Schneider

Cenzura, pan Bosák a diskuze aneb Lidi, styďte se!

Většinou blogy jenom prolétnu, moc článků nečtu až na pár výjimek. Ovšem před pár dny jsem narazil na článek pana Bosáka "Sex v Americe". Já trouba si myslel, že si smlsnu na nějakém mýtu o USA, o kterých jsem nedávno psal a místo toho jsem narazil na drsné vyřizování účtů mezi blogerem a diskutéry. A nejvíc mne udivila reakce žen, ani jedna se nezastala paní Boehmové. Jsou dnešní ženy již imunní vůči požehnanému stavu druhé ženy? Dávají přednost sprostotě blogera? Nevím, jak vy, ale mě by nejen maminka, ale i tatínek hnali, kdybych se někdo takto prezentoval, jako to dělá pan Bosák.

27.7.2010 v 8:50 | Karma článku: 20.39 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Jan Schneider

Pár mýtů a faktů o životě v USA aneb jak si Amíci žijí?

V době před 20 lety a dřív bylo samozřejmé, že si lidé představovali život Američanů všelijak, ostatně neměli dost informací, hranice byly zavřené. Dnes by se očekávalo, že v době internetu, informací a cestování budou představy spousty Čechů jiné. Ovšem stále se setkávám s mnoha podivnými názory a představami o životě Američanů, o životě v USA. Pokusil bych se tedy některé adresovat a opravit. A pokud má někdo z čtenářů nějaký dotaz, rád odpovím v diskuzi, odpovím podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

19.7.2010 v 13:33 | Karma článku: 35.22 | Přečteno: 22764 | Diskuse

Jan Schneider

Zrušte Kanadu, spojte ji s USA!!!

Kanada vznikla omylem. Pár lovců a pytláků kožešin posedlých ziskech se dohodlo, že udělají něco jako spojené státy. Jenže to nikdy nedotáhli do konce. Kdo vytvořil USA? Angličani a Francouzi. Kdo vytvořil Kanadu? Angličani a Francouzi. A zatímco USA je mocná země, Kanada je pořád ve stínu. Vžďyt Kanada je byrokratický omyl pár kožešinářů. A doba kožešin je mimo. Kanada je kopie USA, ale udržuje si jakýsi falešný status vůči Evropě. Pchá. Koho Kanaďani volají, když potřebujou pomoc? Británii? To teda ne. Volají USA. Proto zrušte Kanadu. USA ji zaplatí, určitě ne méně než za koupi Louisiany. Čím je Kanada výjimečná? Hraje se tam lední hokej. To v USA taky. Dělá se tam javorový sirup. To v USA taky. Mluví se tam stejně, akcenty Kanaďana a Američana rozezná možná jenom starej Higgins.

9.7.2010 v 15:00 | Karma článku: 9.78 | Přečteno: 1871 | Diskuse

Jan Schneider

Češi se nežení s cizinkami tak často jako Češky s cizinci . Proč?

Jsem už nějakou dobu v cizině a za tu dobu jsem tady poznal dost Čechů. A většina z nich je kupodivu ženatá s Češkami. Divili byste se také, kolik je v americko-českých inzerátech kluků, kteří hledají partnerku z Česka, potažmo Slovenska, uvádějí , že už mají dost Američanek. Pokud si hledají Američanku, tak spíš na papírové manželství než lásku. Prostě pánové raději to svoje...Už v Česku bylo spíš standartem, že zatímco české holky chodí s cizinci, čeští kluci dávají přednost v drtivé většině českým holkám. A v cizině se to moc nemění. I když čeští kluci občas chodí s cizinkou, málokdo se s cizinkou usadí. A těmi cizinkami nemám na mysli Slovenky. Proč se vlastně , my čeští pánové, neženíme s cizinkami?

8.7.2010 v 15:00 | Karma článku: 16.76 | Přečteno: 3220 | Diskuse

Jan Schneider

Všechno komunistický bylo špatný, že jo? Anebo ne?

Je typické, že se dnes nadává na vše komunistické, vše, co je spojeno s dobou komunismu. Vše se mění, Česko se snaží být demokratickou a svobodnou zemí. Někteří jedinci si ale myslí, že svoboda znamená, že si mohu dělat co chci a další si myslí, že demokratická znamená zkopírovat vše ze západu a vyhodit vše naše české, vše, co fungovalo, ale fungovalo to za komunismu, tudíž to musí být špatné. Někdy mi ale připadá toto snažení trošku postavené na hlavu. Je opravdu nutné odsuzovat všechno, ale úplně všechno, co se dělalo za komunismu?

7.7.2010 v 17:20 | Karma článku: 29.89 | Přečteno: 2513 | Diskuse

Jan Schneider

S ženou, která nevaří, s tou se dobře nedaří

Láska prochází žaludkem. Nesouhlasíte? Já ano. Jídlo a pití, to nejsou jenom základní lidské potřeby, to je i péče, kterou druhému můžeme poskytnout. Muž, kterému jeho milenka uvaří jídlo, s láskou vybere přísady, a přemýšlí nad tím, co má rád, s takovou milenkou je muž raději než jenom s ženou, která ho sice uspokojí tělesně, ale ne duševně. Duše totiž souvisí s jídlem. Duše je nakrmena, víme li, že milenka pečuje. Pečující a ošetřující, taková je feminí žena.

2.7.2010 v 11:00 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 2599 | Diskuse

Jan Schneider

Bond girl versus typická česká žena

Představte si pánové, že vám do ložnice vklouzne znenadání typická Bond girl. Prsa tak akorát, ani velká, ani malá, ideální. Pas útlý, zcela v kontrastu s boky. Figura jako bohyně. Svůdná, ale i nebezpečná. V posteli vás překvapí tím, že převezme vůdčí roli, určuje sama, co a jak se bude dít. Je náruživá, smyslná a překvapí vás svou vynalézavostí.

30.6.2010 v 20:02 | Karma článku: 16.75 | Přečteno: 1858 | Diskuse

Jan Schneider

Proč to ty ženské dělají?

Tak bych se mohl ptát, když se podívam na různé případy. Případ první: Ona se vdala mladá, chtěla hned rodinu, říkala, že doktor ji informoval, že by neměla čekat s rodinou. Tak měli rodinu. Dva syny. Ale ji to doma nebavila, vrátila se do práce. V práci jí to vyhovovalo, manžel by ale chtěl, aby byla víc doma. Ona to ignorovala. Není přece žádná pipina. Jediný, kdo jí rozuměl, byl její kolega, se kterým otěhotněla. Odešla tedy od manžela, nastěhovala se ke kolegovi, kam si vzala i děti a začal dlouhý rozvod. manžel děti viděl málodky. Nakonec se rozešla i s kolegou, odstěhovala se na druhý konec republiky.

30.6.2010 v 8:30 | Karma článku: 26.04 | Přečteno: 2210 | Diskuse

Jan Schneider

Žranice pažravá anebo malá esej o českém jazyce...

Při pročítání různých diskusí se opravdu člověk pobaví. Používám většinu času angličtinu, ale nedávno jsem si vzpoměl na různá slova v češtině a trošku jsem se zamyslel a "sesmolil" tohle, hra se slovem žrát...nehledejte v tom filozofii, jen si vždycky uvědomím,jak je ten náš jazyk hezký, jak se člověk pobaví a jak může dojít k nedorozuměním...Naše řeč je vážně krásná, barvitá... Takže malý výlet se slovem žrát...

28.5.2010 v 10:00 | Karma článku: 7.45 | Přečteno: 770 | Diskuse

Jan Schneider

Jsi na Facebooku? Kolik přátel máš?

Mám 678 přátel na Facebooku... Dobře přeháním, ale mám několik desítek přátel na FB. Jsou z různých koutů světa a různého věku. Seznámili jsme se různě. S některými se znám déle, s jinými krátce a všichni jsou moji kamarádi, moji přátelé...Moji Facebookoví přátelé. A každý týden dostávám zprávy od nových potenciálních přátel, další lidé chtějí být se mnou seznámeni. Občas řeknu ano, občas ne, svět Facebooku je tak zajímavý a tolik lidí se seznamuje dnes a denně. Kolik máte přátel vy? 20, 40 nebo 400?

18.5.2010 v 18:00 | Karma článku: 16.39 | Přečteno: 1822 | Diskuse

Jan Schneider

Chci někoho, ale jedině Čecha, nééé Američana

tak takhle mě nedávno šokovala moje sestřenice Hana, která se tak před rokem přestěhovala do USA...Bydlí sice daleko ode mě, ale voláme si dost často a skypujeme taky. Haně je 31, je momentálně svobodná a nějak se rozhodla, že nechce Američana, ani cizince, ale prostě Čecha, možná by udělala výjimku a přijala by i Slováka...A kdo že jí to má pomoct hledat a seznámit ji ? Díváte se na něho. Ano, já. Proč mě tak šokovala? Inu, tohle je někdo, kdo nikdy s žádným českým klukem nechodil...Hana byla odjakživa na cizince....

6.4.2010 v 18:00 | Karma článku: 20.78 | Přečteno: 2933 | Diskuse

Jan Schneider

Čečenské atentátnice: Viníci nebo oběti???

Moskevským metrem otřásly v pondělí ráno výbuchy, které si vyžádaly desítky mrtvých a zraněných. Desítky metrů pod zemí zavládl po explozi chaos a stovky lidí se v panice snažily dostat ven...křik, krev, pach spálené gumy...Pro pomstychtivé teroristy v tomto případě metro je v tomto případě ideální , tisíce lidí za pár minut. Je vlastně štěstí v neštěstí, že zemřelo a bylo zraněno jenom několik desítek lidí. Tímto činem se opět otevírá další debata o terorismu a další debata o muslimském terorismu. Tohoto činu se zúčastnily právě ženy. Zmanipulované ženy, které měly na mysli pomstu a v srdci pusto. Jak se vyrobí sebevražedná vražedkyně?

30.3.2010 v 10:00 | Karma článku: 13.25 | Přečteno: 1098 | Diskuse

Jan Schneider

Šária je pro barbary

Právo šária je pro nás západní civilizaci něco nepochopitelného. Najdete lidi, kteří toto právo hájí. Díky šárii vám prý nikdo neukradne mobil či kufr, protože krádež se trestá useknutím ruky či ruky a nohy, záleží na zločinu a na dané zemi praktikující šáriu. Země praktikující šáriu se pyšní malou kriminalitou, aspoň co se týče malých zlodějíčků. Kriminalita je tam opravdu mizivá. Ovšem každá mince má dvě strany.

26.3.2010 v 10:00 | Karma článku: 16.08 | Přečteno: 1772 | Diskuse

Jan Schneider

Muslimská manželka je ideální manželka

Aneb jak přemýšlím o manželce...máma do mě pořád hučí, ať už se ožením, že mám 40 na krku a kdy uvidí vnoučata..typická máma. Když přijede na návštěvu, vzdychne , navaří a říká, Honzíku, chce to vážně ženskou ruku...Jenže zatím se mi nepodařilo nějak najít tu pravou. Většina kolegů v práci je ženatá, můj dobrý známý Hassan je ženatý už 15 let a vypadá to , že je moc a moc spokojený v manželství. Začal jsem s kolegy řešit manželství a hlavně se s Hassanem bavit, jak mít dobrý vztah, protože pár žen už mým životem prošlo, ale nic , co by vydrželo. Hassan mi říkal, že jsem prostě jiný a když jsme se poznávali víc a víc, jednou mne pozval k nim na oběd.

18.3.2010 v 11:00 | Karma článku: 29.63 | Přečteno: 2577 | Diskuse

Jan Schneider

Tlustý, Šilhavý, Šourek aneb ta naše příjmení česká jsou tak hezká

Jednou jsem se seznámil s jednou slečnou. Jmenovala se Sally Preclik. Hned mne napadlo, že její předkové mohli být třeba Češi, že by mohla být Preclík, ona se však divila, že příjmení jako jídlo je zvláštní... A tak jsem si seznámil s českými příjmeními, nasmáli jsme se oba dost u různých příjmeních českých i anglických. V Anglii sice najdete dlouhá a zajímavá příjmení jako Featherstoneshaw, u kterých existuje plno výslovností, , může se vyslovit jako Fetherstounšó nebo zkráceně Fénšó, výslovnost se liší. A trvám na tom, že máme opravdu zajímavá a barvitá příjmení, v tomto my, Češi, vedeme.

13.3.2010 v 10:00 | Karma článku: 21.63 | Přečteno: 7060 | Diskuse

Jan Schneider

Ne každý Čech je čecháček, ale každý čecháček je Čech

V minulém článku jsem se dotkl některých lidí tím, že jsem užil slova čecháček. Nebudu se omlouvat, protože někdo nebral pozdrav, který zněl pro diskutéry, emigranty a čecháčky...Pěkně jsem to zvoral s tím titulem z VUMLu , to tedy ano. Já si pamatuji , když jsem byl malý, že se říkalo něco o tom, že je uvědomělý, že ten člověk má titul z Vumlu..něco takovýho...Ale to jsem se spletl. Na druhé straně... Proč se nemůžeme zasmát sami sobě? Proč tolik sebemrskačství? Proč si nezačneme sami sebe víc vážit a zkusit pohled toho druhého, protože než budeme nadávat, měli bysme to aspoň zkusit. Když nám někdo řekne, zkus Guinness, tak ho zkusíme a nebudeme říkat, že Kozel je lepší a stojí míň, nač pít nějaký patoky z ciziny a ta cena....hrůza... Kdo je Čech a kdo je čecháček? ČECH je obyvatel České republiky, má českou národnost. Čech má rád svoji zemi, byť na ni někdy nadává. Čech je mírně vlastenecký, má rád svoji hymnu a pokud jede na dovolenou do ciziny, snaží se své zemi dělat čest. Ne naopak. Kdo je čecháček? Také obyvatel stejné země. ALE ...

11.3.2010 v 11:00 | Karma článku: 21.51 | Přečteno: 2742 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.